“Azərbaycanın müasir dinamikası” adlı onlayn təcrübə proqramının ilk dörd mühazirəsi təqdim olunmuş və uğurla davam etməkdədir
Azərbaycan Respublikasının Pakistandakı Səfirliyi və Pakistanın Qlobal və Strateji Araşdırmalar Mərkəzi (CGSS) tərəfindən birgə təşkil edilən, Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyinin bərpasının 29-cu ildönümünə həsr olunan onlayn təcrübə proqramının ikinci, üçüncü və dördüncü mühazirələri aşağıdakı mövzularda keçirilmişdir.
- 7 avqust 2020-ci il: “Müstəqilliyinin bərpasından sonrakı Azərbaycan. Azərbaycan-Pakistan dostluğu və strateji tərəfdaşlığı” mövzusunda mühazirə Pakistanın Pişəvər Universitetinin Regional araşdırmalar mərkəzinin direktoru Dr. Şabir Əhməd tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 10 avqust 2020-ci il: "Beynəlxalq münasibətlər sistemində Azərbaycanın rolu və xarici siyasəti. Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi" mövzusunda mühazirə BDU, Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin müəllimi Sultan Zahidov tərəfindən təqdim edilmişdir.
- 14 avqust 2020-ci il: "Beynəlxalq münasibətlər sistemində Azərbaycanın rolu və xarici siyasəti. Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi" mövzusunda mühazirə Mərkəzi Asiya ölkələri və Azərbaycan üzrə ekspert, təhlilçi-yazar Mehmud-ul-Həsən Xan tərəfindən təqdim etmişdir.

The first four sessions of the online internship program "Contemporary Dynamics of Azerbaijan" has been presented to the interns and continues successfully
The second, third and fourth sessions of the online internship program, organized by the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Pakistan and the Center for Global and Strategic Studies (CGSS) of Pakistan and dedicated to the 29th anniversary of the restoration of Azerbaijan's independence, were conducted on the following themes.
• August 7, 2020: The lecture on the theme of "Azerbaijan after the restoration of its independence. Azerbaijan-Pakistan friendship and strategic partnership" was presented by Shabir Ahmed, Director Area Study center, University of Peshawar.
• August 10, 2020: The lecture on the theme of "The role of Azerbaijan in the system of international relations & its foreign policy. Armenia-Azerbaijan, Nagorno-Karabakh conflict" was presented by Mr. Sultan Zahidov, Instructor at Faculty of IR & Economics, Baku State University.
• August 14, 2020: The lecture on the theme of "The role of Azerbaijan in the system of international relations & its foreign policy. Armenia-Azerbaijan, Nagorno-Karabakh conflict" was presented by Dr. Mehmood-ul-Hassan Khan, Expert & political analyst on Central Asia & Azerbaijan.